AKTUALNOŚCI

Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

II edycja Rodzinnego Festiwalu Recyklingu


Festiwal Recyklingu

06 października 2012 r. odbyła się II edycja Rodzinnego Festiwalu Recyklingu pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Grupa 17 wychowanków B.S. Nr 1 w Jeleniej Górze pod opieką nauczyciela – wychowawcy Pani Patrycji Piela oraz Pani Dyrektor placówki Elżbiety Krausiewicz drugi raz wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Młodzież miała możliwość uczestniczyć w wolontariacie za sprawą naszej współpracy z Fundacją SOS Codzienność.

Mieszkańcy naszej bursy prowadzili liczne stanowiska propagujące ekologiczny styl życia. Dwóch wychowanków przebranych było za maskotki imprezy: baterie i serce, które nawiązywały do tego wydarzenia. W ramach akcji prezentowano metody segregacji śmieci, pokazy śmieciarek.

Atmosfera całej imprezy miała pozytywny przekaz dla lokalnego społeczeństwa. Całe rodziny biorące udział w zabawach spędziły miło czas, jak i dowiedziały się sporo o ekologii. Impreza zapewne nie jednej osobie dała wiele do myślenia, na tematy ekologii w naszych domach. Zapraszamy do galerii zdjęć

Kampania wyborcza rozpoczęta!


Wybory do Młodzieżowej Rady Bursy

Młodzież korzystająca z usług naszej placówki ma bardzo duży wpływ na jej funkcjonowanie. Dysponuje własnym , wybieranym co roku organem samorządowym jakim jest Młodzieżowa Rada Bursy. Właśnie rozpoczęła się przedwyborcza kampania. Jeśli jesteś osobą energiczną, pomysłową i chcesz współdecydować o tym co się dzieje w Bursie to zgłoś swoją kandydaturę. Jak można przeczytać na plakacie informującym o wyborach każdy głos się liczy. Nie stój więc obok i włącz się aktywnie w działalność MRB.

Pasowanie na "Bursanta". 26.09.2012r


Pasowanie na

Jak co roku, zgonie z wieloletnią tradycją w dniu 26.09.2012 r. odbyło się w naszej bursie pasowanie nowych mieszkańców na "Bursantów". W obecności całej społeczności Pani Dyrektor uroczyście powitała nowoprzybyłą młodzież. Tym razem pasowania każdego pierwszoklasisty dokonali nasi tegoroczni maturzyści. Po uroczystości pasowania odbyły się zabawy integracyjne oraz dyskoteka. Nowym mieszkańcom Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze życzymy miłej atmosfery, wielu przyjaciół, wytrwałości, ogromu wspomnień i realizacji swoich celów.

Życzymy powodzienia!

Odwiedziny w Domu Dziennego pobytu. 25.09.2012r


Z wizytą w Domu Dziennego Pobytu 25.09.2012r.

Kontynuując wieloletnią pracę na rzecz środowiska lokalnego- wychowanki BS Nr 1 – będące uczestniczkami specjalistycznego kursu dokształcania zawodowego w ramach Jeleniogórskiego Ośrodka Dokształcania Zawodowego przy ZSLiZ Nr 2 - w zawodzie fryzjer – pochwaliły się swoimi umiejętnościami.

Pod kierunkiem Pani Anny Rubin – nauczyciela technologii fryzjerstwa w ZSLiZ Nr 2 i pod opieką Pani Patrycji Piela – nauczyciela wychowawcy BS Nr 1 strzygły, czesały, pielęgnowały głowy pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu w Jeleniej Górze. Kilkanaście osób uzyskało nowe fryzury, a dziewczęta doskonaliły umiejętności społeczne. O tym, że warto uczestniczyć w takich inicjatywach świadczyły uśmiechnięte twarze gospodarzy.

Gratulujemy dziewczętom profesjonalizmu.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Informacje

Zapraszamy do umieszczenia na swoich stronach internetowych naszego loga i informacji o Bursie. Logo (wywietlane powyżej można pobrać tutaj kliknij).

Nasz adres:
www.bursa1.jeleniagora.pl
Dziękujemy.