BIBLIOTEKA

Biblioteka

W budynku Bursy, w sali nr 205 znajduje się biblioteka.

Biblioteka jest do dyspozycji w godzinach 09:30 - 21:30.

Nasza biblioteka
Jest miejscem spotkań młodzieży, w którym można wypożyczyć książki, filmy, prezentacje, poczytać ciekawe popularnonaukowe czasopisma , skorzystać z Internetu w celach edukacyjnych, obejrzeć film również w dużym formacie (tablica interaktywna oraz porozmawiać z przyjaciółmi).

Pomieszczenie biblioteki poza zbiorami udostępnia tablicę multimedialną, stanowisko komputerowe i zestaw do karaoke.

Sala 205 pełni dodatkowo funkcję sali do nauki, czytelni, sali do szkoleń i pierwszej pomocy.

Biblioteka zgromadziła dotychczas ok. 300 woluminów i niewielką filmotekę. Nauczyciel bibliotekarz Pani Halina Chodorowska wspomaga prawidłowe funkcjonowanie biblioteki. Liczne nasze lokalne wystawy, gazetki ,lekcje biblioteczne urozmaicają szarą codzienność i zachęcają wychowanków do zdobywania wiedzy i poszerzania zainteresowań.

Odwiedzenie biblioteki na pewno zaowocuje poszerzeniem wiedzy i horyzontów myślowych, jak również wpłynie na wyobraźnię młodzieży. Członkowie koła czytelniczego działającego przy bibliotece to: Olimpia, Agnieszka, Paulina, Małgosia, Darek, Ania i Justyna.

Drzwi do biblioteki zawsze są dla młodzieży otwarte.
Zapraszamy

Z ŻYCIA BIBLIOTEKI

Podpisujemy porozumienie z Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną


Miło nam poinformować, że dnia 30 października 2013 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną we Wrocławiu Filia w Jeleniej Górze, a naszą placówką. Porozumienie dotyczy kształcenia kompetencji naszych wychowanków w zakresie edukacji informacyjnej, czytelniczej i medialnej. Pomoc w gromadzeniu i dostarczeniu książek zgodnych z potrzebami naszej placówki.

Porozumienie

Dzień 1 listopada to dzień Wszystkich Świętych


Dziewczęta z grupy I , z Bursy Szkolnej nr 1 na zajęciach manualnych wykonały 12 stroików aby przyozdobić groby które wcześniej sprzątała nasza młodzież w ramach wolontariatu na Cmentarzu Komunalnym w Jeleniej Górze przy ul. Sudeckiej.

Bursowy "Mistrz ortografii"

Bursowy

Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii Bursy Szkolnej Nr 1 odbyło się 19.09.2013 o godzinie 19:30. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali:
1 m-ce - Grzegorz Kłyszyński
2 m-ce - Olimpia Dehmel, Ania Szczepańska, Agnieszka Myślak
3 m-ce - Agnieszka Raczyńska, Anita Karpiuk
Tym samym młodzież zakwalifikowała się do II etapu konkursu z udziałem młodzieży z Bursy Szkolnej nr 4. Młodzież dzielnie walczyła o zdobycie tytułu mistrza ortografii w naszej bursie.

Bursowy
Dnia 28.X.2013r odbył się drugi etap konkursu ortograficznego w Bursie Szkolnej nr 1. Z przyjemnością ogłaszamy iż tytuł Mistrza Ortografii 2013 zdobyła Agnieszka Myślak.
II miejsce zdobyli :Olimpia Dehmel i Grzegorz Kłyszyński.
III miejsce zdobyli : Anna Szczepańska i Anita Karpiuk.
IV miejsce zdobyła Agnieszka Raczyńska.

Młodzież została uroczyście wyróżniona przez panią dyrektor Elżbietę Krausiewicz pamiątkowymi dyplomami i nagrodami w postaci ciekawych książek.
Gratulujemy!


Informacje

Zapraszamy do umieszczenia na swoich stronach internetowych naszego loga i informacji o Bursie. Logo (wywietlane powyżej można pobrać tutaj kliknij).

Nasz adres:
www.bursa1.jeleniagora.pl
Dziękujemy.