AKTUALNOŚCI

Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Bursowy Mikołaj u dzieci w Szkole Podstawowej Nr 2

Bursowy Mikołaj u dzieci w Szkole Podstawowej Nr 2.

W dniu 4 grudnia 2012 roku w ramach nowo nawiązanej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Jeleniej Górze po raz pierwszy ruszyła akcja mikołajkowa. Bursowy Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek rozdawał paczki dzieciom z klasy trzeciej i czwartej. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z przybycia naszego Mikołaja i czekają na nas w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

"Wielka Paka dla Dzieciaka" –wolontariusze z Bursy Szkolnej Nr 1 w akcji

6 grudnia 2012 roku po raz kolejny mieliśmy okazję przeżyć radość na widok szczęśliwych, roześmianych i zaskoczonych dzieci. Ciężko opisać słowami cudowne miny które pojawiły się na widok Mikołaja dźwigającego worek prezentów. "Wielka Paka dla Dzieciaka" – to czwarta edycja akcji mikołajkowej organizowana z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, pozostających w trudnej sytuacji materialnej. W dobrowolnej zbiórce zabawek, książek, artykułów szkolnych i papierniczych oraz słodyczy wzięła udział cała społeczność Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze – jako główny organizator akcji, we współpracy z dwoma jeleniogórskimi szkołami: Zespółem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze i Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze oraz środowisko lokalne. Wszystkie ofiarowane dary w postaci uprzednio przygotowanych paczek przez młodzież trafiły do rodzin objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom w imieniu dzieci i ich rodziców za dzielenie się z innymi i dostrzeganie, że wśród nas są ludzie potrzebujący. Dziękuję całej społeczności Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze za pracę i zaangażowanie w akcję, dziękuję również nauczycielom bezpośrednio zaangażowanym w powodzenie naszej misji - Pani Agnieszce Krusickiej – koordynator zbiórki w Gimnazjum nr 1, nauczycielom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze: Justynie Rutkowskiej, Pani Sylwii Żelaznej - Śnieżynce towarzyszącej Panu Romanowi Zielińskiemu, który wspaniale odnalazł się w roli Mikołaja.

Koordynator wolontariatu w Bursie Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze
nauczyciel – wychowawca Dorota Mazur
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Andrzejki 2012r

Porządkowanie grobów 2012r.

Dnia 21.11.2012 roku w Bursie Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze odbyły się nietypowe "Andrzejki" dla wychowanków placówki zarówno "stałych" jak i z kursów zawodowych. Młodzieżowa Rada Bursy przy pomocy reprezentantów z kursu oraz pod opieką nauczyciela – wychowawcy Pani Patrycji Piela zorganizowała karaoke w sali multimedialnej. Wszyscy bawili się świetnie. Nasi chłopcy prowadzili całą imprezę i puszczali świetną muzykę.

Karaoke, czyli śpiewanie znanych przebojów na tle profesjonalnie przygotowanych podkładów muzycznych. Tego typu zabawa wywodzi się z Japonii, a jej nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza "pustą orkiestrę". Przygotowanie ciekawej imprezy karaoke nie jest łatwe. Naszym chłopcom się udało. Grupa w ciągu pół godziny wspaniale się zintegrowała, śpiewali wszyscy. Było miło i wesoło. "Andrzejki" w tej formie okazały się bardzo trafne. Zapraszamy do galerii zdjęć.

"Wielka Paka dla Dzieciaka 2012r."

Wielka Paka dla Dzieciaka 2012r.

Wielka Paka dla Dzieciaka – to hasło akcji mikołajkowej, której czwartą już edycję organizują młodzi wolontariusze z Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze – koordynatorem akcji jest opiekun samorządu Pani Dorota Mazur. Przy zbiórce zabawek i słodyczy, po raz drugi już, wspiera nas Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 i od tego roku przyłączyło się do nas Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Wzorem lat poprzednich, 6 grudnia, bursowy Mikołaj wraz ze Śnieżynkami i workiem pełnym prezentów odwiedzi dzieci. Akcja skierowana jest do dzieci z rodzin objętych opieką przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. W naszym mieście potrzebujących rodzin jest bardzo wiele, mają ogromne problemy z zapewnieniem podstawowych potrzeb niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania dzieci na co dzień . Mikołajkowy prezent to luksus na który ich nie stać. Sprawmy by choć raz w roku na buziach tych dzieci pojawił się uśmiech. Dla nas przekazać zabawkę, książkę, grę czy słodycze to nie jest duże wyrzeczenie, dla nich to moment, w którym wierzą że cuda się zdarzają, że jest nadzieja, radość i marzenia.

Prosimy Wszystkich o wsparcie rzeczowe, tzn. słodycze, zabawki, książki , gry i wszystko z czego mogą cieszyć się dzieci. Dary można przekazywać 7 dni w tygodniu, 24h na dobę do Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze, przy ulicy Kilińskiego 5/7

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Informacje

Zapraszamy do umieszczenia na swoich stronach internetowych naszego loga i informacji o Bursie. Logo (wywietlane powyżej można pobrać tutaj kliknij).

Nasz adres:
www.bursa1.jeleniagora.pl
Dziękujemy.