AKTUALNOŚCI

Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Wakacje!

Kilka dni temu zabrzmiały ostatnie w tym roku szkolnym dzwonki. Dziś bursa nasza opustoszała. Młodzież po miesiącach wytężonej pracy udała się na zasłużone wakacje. Wszystkim naszym wychowankom życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji. Niech te wakacje będą tymi wymarzonymi i dodadzą sił by we wrześniu znów powrócić do szkolnych ławek. Na ten wakacyjny czas przedstawiamy krótki materiał filmowy, który mamy nadzieję, że przybliży wszystkim zainteresowanym to czym się w naszej bursie zajmujemy i jak wygląda nasze bursowe życie.

Wycieczki krajoznawcze

Wycieczki krajoznawcze.

W dniach 21.05.2013 i 23.05.2013 młodzież z kursów zawodowych wzięła udział w wycieczkach, celem poznania najciekawszych miejsc naszego miasta. Pod opieką wychowawców: pani Patrycji Piela, pana Jerzego Puk i pani Barbary Scholtz oraz pani Barbary Różyckiej – Jaskólskiej przewodnika z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy Książnicy Karkonoskiej, wychowankowie zapoznali się z historią i pięknem przyrody okolic Jeleniej Góry. Zwiedziliśmy "Wzgórze Krzywoustego", "Źródełko" i zabytki Starego Miasta. Zrobiliśmy pamiątkowe fotografie, a czas wspólnie spędzony będziemy mile wspominać.

Zapraszamy do Galerii - kliknij

Dzień Matki w Naszej Bursie

W ten szczególny dzień, daleko od swych rodzinnych domów, młodzież kursowa przygotowała w formie plakatu życzenia i wiersze dla Mam.

Wszystkim Mamom

"W dniu Twojego święta Mamo jedyna
Życzenia zdrowia przyjmij za Twe trudy, za życie samo.
Niech Twoje życie w spokoju płynie,
Kochana mamo, przez serce życzę wszelkich dobroci, których nie zliczę.
Zaś serce Twoje, od kiedy żyję, gorąco dla mnie i mocno bije!"

Turniej tenisa stołowego

Turniej tenisa stołowego.

W naszej placówce odbył się Turniej Tenisa Stołowego, zorganizowany przez studentów przebywający na praktykach - Panią Justynę i Pana Piotra. W szranki o tytuł najlepszego zawodnika / zawodniczki stanęło 18 wychowanków Bursy. Wszyscy uczestnicy dołożyli pełni starań by znaleźć się w finale. Po niezwykle emocjonującej rozgrywce finałowej został wyłoniony zwycięzca turnieju, którym został Oskar K. Miejsce II zdobył Michał S., miejsce III zdobył Mateusz Ś.,a IV miejsce zajęła Ewelina K. Zwycięzcy Turnieju zostali nagrodzeni specjalnymi nagrodami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Pożegnanie maturzystów 2013

Pożegnanie maturzystów 2013.

23 kwietnia odbyła się już tradycyjna uroczystość "Pożegnania maturzystów" - tak naprawdę, jest to pożegnanie wszystkich abiturientów, nie tylko tych co zdają maturę ;) Podczas spotkania, w którym wzięli udział wszyscy wychowankowie Bursy i całe grono pedagogiczne, Pani Dyrektor pożegnała ich ciepłymi słowami oraz wręczyła im drobne upominki. Przedstawicielem grupy maturzystów był Krzysztof Musielak, który w pięknych słowach wyraził podziękowania abiturientów. Oto fragment: "... gdyby chociaż tydzień pomieszkali tutaj, to nie chcieliby się stąd nigdy wyprowadzić. Lecz niestety kiedyś czas pożegnania musi nadejść. Jedyne co pozostało do zrobienia to podziękować, za te niezapomniane chwile. Należy także z całego serca podziękować wszystkim za to, że zawsze dopingowali nas podczas wzlotów i pomagali się podnieść po każdym upadku...".

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Informacje

Zapraszamy do umieszczenia na swoich stronach internetowych naszego loga i informacji o Bursie. Logo (wywietlane powyżej można pobrać tutaj kliknij).

Nasz adres:
www.bursa1.jeleniagora.pl
Dziękujemy.