O BURSIE.

O Bursie

Budynek Bursy

Bursa Szkolna Nr 1 w Jeleniej Górze jest publiczną placówką oświatową zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom jeleniogórskich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazialnych i policealnych pobierającym naukę poza miejscem swojego zamieszkania. Placówka nasza jest jednostką koedukacyjną, w której opiekę, zakwaterowanie i wyżywienie znajdują chłopcy i dziewczęta. Zakwaterowanie i wyżywienie w placówce jest odpłatne - zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Serdecznie zapraszamy :

  • wszystkich uczniów, którzy kontynuują lub zamierzają kontynuować naukę w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie Jeleniej Góry oraz okolic;
  • uczniów wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy i wychowania w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych;
  • słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów oraz pracowników służb społecznych do 24 roku życia.
Pokój
Zapewniamy bardzo dobre warunki zakwaterowania w pokojach 1, 2 oraz 3 osobowych. Większość pokoi wyposażonych jest w umywalkę z bieżącą ciepłą i zimną wodą. Posiadamy 5 pokoi z łazienkami. Na każdym piętrze budynku do dyspozycji są toalety, kabiny prysznicowe, kuchnie z pełnym wyposażeniem (lodówka, elektryczna płyta grzewcza, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, naczynia). Placówka jest przystosowana dla młodzieży niepełnosprawnej. Zapewniamy udogodnienia tj.: winda, podjazd oraz pokoje z łazienkami na parterze budynku. Do dyspozycji wychowanków placówka oddaje: salę komputerową, multimedialną, plastyczną, świetlice, salę do cichej nauki, na każdym piętrze bezprzewodową, internetową sieć WIFI oraz nowoczesne, ogrodzone boisko sportowe do siatkówki i badmintona.
Pracownia komputerowaPracownia plastyczna
Bursa jest zlokalizowana w centrum miasta, w pobliżu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przystanków autobusowych, dworca PKP, PKS, kin, teatru, bibliotek, miejskiego Ratusza, ścieżki rowerowej oraz sklepów i galerii.
Nasi wychowawcy


Na terenie Bursy zapewniamy wychowankom bezpieczeństwo, fachową całodobową opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej, całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), realizację zadań opiekuńczo-wychowawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nad bezpieczenstwem podopiecznych czuwają także nowoczesne systemy przeciwpożarowe i monitoringu wewnętrznego obiektów bursy. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań by zapewnić młodzieży jak najlepsze warunki zamieszkania i nauki.

Zapraszamy do GALERII zdjęć (kliknij) gdzie prezentujemy szereg fotografii bursy. Z przyjemnością odpowiemy także na wszelkie pytania. Niezbędne informacje kontaktowe (numery telefonów, adres email) prezentujemy w dziale KONTAKT - (kliknij). Zapraszamy również do osobistych odwiedzin. Na wirtualnej mapie, w dziale JAK DOJECHAĆ (kliknij) przedstawiamy jak do nas trafić i dojechać. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa w naszej bursie.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.


Informacje

Zapraszamy do umieszczenia na swoich stronach internetowych naszego loga i informacji o Bursie. Logo (wywietlane powyżej można pobrać tutaj kliknij).

Nasz adres:
www.bursa1.jeleniagora.pl
Dziękujemy.