AKTUALNOŚCI

Aktualności

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Zmiana adresu internetowego

Informujemy, że zmianie uległ adres naszej strony internetowej.
Zapraszamy na: www.bursa1.jeleniagora.pl

Pasowanie na "bursanta" oraz wybory do Młodzieżowej Rady Bursy

3 października 2013 roku nowi mieszkańcy naszej placówki zostali pasowani na pełnoprawnych "bursantów" przez dyrekcję oraz złożyli ślubowanie. Uroczystość uświetnił krótki występ muzyczny Agaty Chojnowskiej, która zaśpiewała po raz pierwszy przed wszystkimi mieszkańcami. Kolejną atrakcją w tym dniu były zawody w jedzeniu jogurtu, po których odbyły się zawody sportowe zorganizowane przez naszą nową wychowawczynię. Konkurencje, w których brali udział nasi wychowankowie, rozgrzały wszystkich. Całą imprezę prowadziła Pełniąca obowiązki przewodniczącej MRB – Marta Gocko.

Tego samego dnia odbyły się wybory nowego samorządu. Powołana została Komisja Wyborcza i Skrutacyjna w składzie:

1. Martyna Szczepaniak – przewodnicząca komisji
2. Aneta Borkowska
3. Adrianna Witczak
4. Ewa Zagrodzka
5. Pani Dorota Mazur- opiekun samorządu.

W głosowaniu równym, tajnym i powszechnym, wychowankowie bursy - zwykłą większością głosów - wybrali swoich przedstawicieli - zobacz (kliknij).

"Bursowy mistrz ortografii 2013."

Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii Bursy Szkolnej Nr 1 odbyło się 19.09.2013 o godzinie 19:30 . Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali:

1 miejsce - Grzegorz Kłyszyński
2 miejsce - Olimpia Dehmel, Ania Szczepańska, Agnieszka Myślak
3 miejsce - Agnieszka Raczyńska, Anita Karpiuk

Tym samym młodzież zakwalifikowała się do II etapu konkursu z udziałem młodzieży z Bursy Szkolnej nr 4. Młodzież dzielnie walczyła o zdobycie tytułu mistrza ortografii w naszej bursie.


Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!

"Mistrz ortografii 2013"

Rozpoczęła się kolejna edycja międzybursowego konkursu "Mistrz ortografii 2013". Nasz konkurs adresowany jest do wychowanków Bursy Szkolnej Nr 1 i Bursy Szkolnej Nr 4 w Jeleniej Górze - zobacz regulamin konkursu (kliknij).

Zapraszamy do udziału!

Wybory do MRB

3 października 2013 roku odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy. 26 września odbyło się spotkanie przedwyborcze, na którym wszyscy mieszkańcy bursy mogli poznać osoby kandydujące na przewodniczącego MRB oraz do poszczególnych komisji. Kandydaci opowiedzieli o sobie i o tym, co chcą zrobić dla mieszkańców naszej placówki.

Dla przypomnienia przedstawiamy po raz kolejny kandydatów:

Marta Gocko "Nazywam się Marta Gocko, mam 18 lat i zaczynam swój trzeci rok w bursie. Chciałabym zostać przewodniczącą MRB, ponieważ mam dużo pomysłów na działania wychowanków. Chciałabym stworzyć maskotkę bursy, która będzie nam towarzyszyć na każdej imprezie. Moją pasją jest pomaganie innym i dlatego chcę zrealizować pomysł powstania Klubu Wolontariusza, który m.in. zajmie się Domem Małego Dziecka w Jeleniej Górze. Jeśli zostanę przewodniczącą to chętnie wykorzystam Wasze pomysły i chęci do działania"
Dominik Nawój "Mam na imię Dominik Nawój. Mam 18 lat i mieszkam w bursie już trzeci rok. Chcę zostać przewodniczącym MRB i komisji do spraw trudnych, ponieważ interesuje mnie życie społeczne na rzecz bursy. Będę dążył do tego by wszystkim w bursie żyło się jak najlepiej. Jeśli mnie wybierzecie rzetelnie będę wykonywał swoje obowiązki."
Kacper Dąbkowski Imię i nazwisko: Kacper Dąbkowski (Kicek);
Wiek: 17 lat;
Ile lat w bursie: drugi rok;
Czym chce się zajmować: Przewodniczący i Komisja do Spraw Trudnych;
Dlaczego mam wygrać? "Aktywnie udzielam się Bursie oraz chcę by wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni z mieszkania w niej. Postaram się zrobić, co w mojej mocy z dotychczasowymi problemami i z chęcią wysłucham każdej propozycji na zmianę :)"
Grzegorz Kłyszyński "Cześć! Nazywam się Grzegorz Kłyszyński 'Krecik'. Mam 19 lat i mieszkam w bursie od czterech lat. Chcę zostać członkiem komisji ds. trudnych, ponieważ lubię pomagać :). Interesuje mnie życie społeczne w bursie i poza nią. Jeśli mnie wybierzecie, będę robił wszystko, co w mojej mocy by żyło wam się lepiej."

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Informacje

Zapraszamy do umieszczenia na swoich stronach internetowych naszego loga i informacji o Bursie. Logo (wywietlane powyżej można pobrać tutaj kliknij).

Nasz adres:
www.bursa1.jeleniagora.pl
Dziękujemy.