MEDIA O NAS

Media o nas

Działalność wychowanków Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze jest zauważana przez lokalne media naszego miasta. Poniżej przedstawiamy krótkie informacje na ten temat.


10.12.2013 - Podsumowanie V edycji "Wielkiej paki dla Dzieciaka"

Z serwisu www.jg24.pl : " Z roku na rok rozwija się akcja "Wielka paka dla Dzieciaka". Zakończona właśnie piąta edycja przerosła oczekiwania organizatorów, gdyż udało się przygotować 76 paczek dla dzieci objętych opieką przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Rok temu paczek było niespełna 30! "

Podsumowanie V edycji
zobacz

09.12.2013 - Prezenty trafiły do dzieci

Z serwisu www.nj24.pl : " Prawie 80 mikołajkowych paczek przygotowali organizatorzy akcji Wielka Paka dla Dzieciaka. Wszystkie trafiły do dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. "

Prezenty trafiły do dzieci
zobacz

05.12.2013 - "Wielka paka dla dzieciaka" od młodzieży KPR-u

Z serwisu www.jg24.pl : " Aktywnie w V edycję akcji "Wielka paka dla dzieciaka" włączyły się zawodniczki grup młodzieżowych KPR-u Jelenia Góra. Podopieczne trenerek Marty Oreszczuk, Dilrabo Samadovej i Estery Rykaczewskiej zebrały mnóstwo zabawek i słodyczy, które w środę (4 grudnia 2013) zostały przekazane Dorocie Mazur, koordynatorce akcji i jednocześnie wychowawcy z Bursy Szkolnej nr 1 w Jeleniej Górze oraz jej dyrektorowi Krzysztofowi Raczkowi. - To właśnie wolontariusze wywodzący się z tej placówki są kołem napędowym akcji. "


zobacz

05.12.2013 - Wielka Paka dla Dzieciaka

Z serwisu www.nj24.pl : " Po raz piąty wolontariusze z Bursy Szkolnej nr 1 w Jeleniej Górze organizują akcję mikołajkową (koordynator Dorota Mazur). W zbiórce zabawek i słodyczy dla dzieci objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspierają ich uczniowie ZSO nr 1, gimnazjum nr 1, klas 1-3 z SP nr 10 i nr 2 oraz inne osoby dobrego serca. Po raz pierwszy do pożytecznej akcji dołączyło 47 zawodniczek Klubu Piłki Ręcznej z dwóch drużyn młodziczek i juniorek oraz zespołu II ligi wraz z trenerkami Dilabro Samadową, Esterą Rykaczewską i Martą Oreszczuk oraz rodzice. "

Wielka Paka Dla Dzieciaka.
zobacz

04.12.2013 - Sekcje KPR–u wsparły "Wielką Pakę Dla Dzieciaka"

Z serwisu www.jelonka.com : " W hali przy ul. Złotniczej odbyło się uroczyste przekazanie zabawek i słodyczy od sekcji młodzieżowych KPR–u i sponsorów klubu dla dzieci z Jeleniej Góry wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Akcję "Wielka Paka Dla Dzieciaka" organizuje po raz piąty Bursa Szkolna nr 1. "

Sekcje KPR–u wsparły
zobacz

26.09.2013 - "Ale mają fryzury!"

Z serwisu www.nj24.pl : " Dziewczęta z bursy, uczące się w zawodzie fryzjerki, zadbały o piękny wygląd pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kilińskiego. Młode fryzjerki pod opieką wychowawczyni z bursy Doroty Mazur ścinały, czesały i pielęgnowały włosy seniorom. – Wszyscy korzystający byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci – podkreśla wychowawczyni. – Uczennice oprócz zajmowania się fryzurami pensjonariuszy również bawiły ich rozmową – nie obyło się bez obustronnych wyrazów sympatii i życzliwości. "

Ale mają fryzury!
zobacz

15.09.2013 - "Przypieli się łańcuchami do budy..."

Z serwisu www.portalik24.pl : " Po raz pierwszy w Jeleniej Górze w niedzielę 15.09.2013 o godz. 13.00 ruszyła ogólnopolska akcja "Zerwijmy Łańcuchy". Na ul. 1 Maja przy "Jelonku" młodzież z Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze oraz zaproszeni do współpracy uczniowie Gimnazjum nr 1 pod opieką pani Agnieszki Krusickiej zorganizowali happening. Koordynatorem całej akcji był nauczyciel – wychowawca z bursy pani Dorota Mazur. "

Ale mają fryzury!
zobacz

04.09.2013 - "Bursa przy Kilińskiego przyjazna uczniom"

Z serwisu www.jelonka.com : " Od niedzieli (1. września) Bursa nr 1 w Jeleniej Górze przyjmowała swoich mieszkańców. To ważna dla miasta placówka, bo jej istnienie zwiększa liczebność uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mimo problemów demograficznych – niektórzy podopieczni bursy mieszkają nawet 450 km od Jeleniej Góry. "

Bursa przy Kilińskiego przyjazna uczniom
zobacz

07.12.2012 - "Finał akcji "Wielka Paka dla Dzieciaka" "

Z serwisu www.jelenia.pl : " To już czwarta edycja mikołajkowej akcji zorganizowanej z myślą o rodzinach wielodzietnych, niepełnych lub pozostających w trudnej sytuacji materialnej. Po raz kolejny twarze naszych milusińskich rozpromienił szeroki uśmiech, gdy do ich domów zawitał Mikołaj dźwigający worek pełen prezentów. "

Finał akcji
zobacz

22.11.2012 - "Ty też możesz dołączyć do akcji Wielka Paka dla Dzieciaka"

Z serwisu www.jelonka.com : " Wielka Paka dla Dzieciaka – to hasło akcji mikołajkowej, której czwartą już edycję organizują młodzi wolontariusze z Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze. Koordynatorem jest Dorota Mazur. W zbiórce zabawek i słodyczy po raz drugi już akcję wspiera Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1. Od tego roku przyłączyło się Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. "

Ty też możesz dołączyć do akcji Wielka Paka dla Dzieciaka
zobacz

22.04.2012 - "RECYKLING I JELENIOGÓRSKIE SZKOŁY S.O.S. DLA ZIEMI 22.04.2012 JELENIA GÓRA"

Nasi wychowankowie aktywnie włączyli się w organizowany na terenie naszego miasta festiwal recyclingu. Zapraszamy do obejrzenia króciutkiego filmu z tego wydarzenia. "


22.03.2012 - "Wolontariusze z Bursy Szkolnej Nr 1 sprawili się na medal"

Z serwisu www.jelonka.com : " Pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej – dzięki gestowi uczestników kursu zawodowego o specjalności fryzjerskiej, mieszkających w Bursie Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze – mogą się cieszyć z nowych fryzur."

Wielka paka dla dzieciaka 2012r.
zobacz

06.01.2012 - "Wolontariusze z Bursy Szkolnej Nr 1 sprawili się na medal"

Z serwisu www.jelonka.com : " W niedzielę, 8 stycznia na ulice naszego miasta wyruszy blisko połowa mieszkańców Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze, jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich opiekunem i zarazem organizatorem wolontariatu w placówce będzie Dorota Mazur. "

WOŚP 2012r.
zobacz

05.12.2011 - "Mikołaj i Śnieżynki odwiedzą dzieci"

Z serwisu jeleniagora.naszemiasto.pl : " "Wielka paka dla dzieciaka" to akcja charytatywna zorganizowana przez Bursę Szkolną nr 1 z Jeleniej Góry. Od 14 wolontariusze będą przygotowywać paczki, w których znajdą się zabawki i słodycze. Po godzinie 17 Mikołaj wyruszy w trasę i odwiedzi najmłodszych jeleniogórzan z wielodzietnych rodzin. Będą mu towarzyszyć m.in. dwie Śnieżynki, więc na twarzach dzieci na pewno pojawią się wielkie uśmiechy."

Wielka paka dla dzieciaka 2012r.
zobacz

06.12.2011 - "Wielka paka dla dzieciaka"

Z serwisu www.jelonka.com : "Wielka paka dla dzieciaka" – to hasło akcji mikołajkowej, której trzecią już edycję organizują młodzi wolontariusze z Bursy Szkolnej nr 1. W tym roku ze wsparciem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Fundacji S.O.S. Codzienność."

Wielka paka dla dzieciaka 2012r.
zobacz

07.12.2011 - "Wielka paka dla dzieciaka"

Z serwisu www.jg24.pl : " 6 grudnia została przeprowadzona trzecia akcja charytatywna "Wielka paka dla dzieciaka". Mikołaj odwiedził dzieci z rodzin wielodzietnych, których opiekunowie są klientami MOPS. "

Wielka paka dla dzieciaka 2012r.
zobacz


Informacje

Zapraszamy do umieszczenia na swoich stronach internetowych naszego loga i informacji o Bursie. Logo (wywietlane powyżej można pobrać tutaj kliknij).

Nasz adres:
www.bursa1.jeleniagora.pl
Dziękujemy.